navigation-menu ورود / ثبت account ثبت رایگان کسب‌وکار
5697 بازدید1396/6/23

دلشاد - بِلشاد

گزارش اختصاصی عروسیمون داتکام از آتلیه بل قم

وقتی تصمیم به تهیه ی گزارش از مجموعه های عروسیمون داتکام گرفتیم، آتلیه ی بل یکی از گزینه هایی بود که می دونستم از این ایده استقبال می کنه. چون آقای دلشاد از جمله مدیران خوش قول و خوش حساب طرف قرارداد با سایت عروسیمونه و از این گذشته از به روز بودن صفحه ش  توی سایت هم معلومه که خیلی براش مهمه که درست و کامل به  مخاطبانش معرفی بشه. و راستش خودم هم راغب بودم بدونم این دلشاد دلشاد که میگن کیه!

وارد آتلیه که شدم پرسنل، خوشامدگویی صمیمانه ای داشتن. فضای آتلیه در عین صمیمت خیلی جدی و فعال بود طوری که میتونم بگم همه ی افرادی که میدیدم مشغول کار خودشون بودن وهیچکس بی کار نبود ولی با این وجود از پذیرایی من غافل نشدن :)

 اتاق خود آقای دلشاد هم،  خیلی با سلیقه و نظم خاصی چیده  شده بود و حس آرامش و به روز بودن رو به آدم منتقل می کرد.

عکاس هنرمند آتلیه بل، پوریا دلشاد بود که من مدام  اسمش رو با اسم آتلیه ش قاطی می کردم و بِلشاد صداش می کردم و هرسری می خندید و می گفت اشکال نداره، انگار اسمش با اسم آتلیه ش جوش خورده!

آقای دلشاد میراث دار هنر پدره و می گفت افتخارش به روز کردن هنر و حرفه ی پدرشه. فارغ التحصیل دانشکده ی هنره و ادبیات نمایشی خونده. عکاسی رو از بچگی دنبال کرده. از مدارکش برای عکاسی پرسیدم گفت هیچ وقت تو عکاسی به مدارکم اکتفا نکردم و هنوزم اگه کسی آموزشی در این زمینه بده من شرکت می کنم و ازش یاد میگیرم و خودم هم تدریس می کنم و به همین خاطر مدارک زیادی دارم. یکی از مدارکی که اونجا بود مربوط به آکسفورد بود که به نظرم مدرک معبتری اومد.

آقای دلشاد تو موسیقی هم دستی داره که می گفت مثل عکاسیش به صورت حرفه ای نیست و برای دل خودشه و عکاسی تو سینما و تلوزیون رو هم تو رزومه ش داره.

     - پس اینطور که به نظر میاد ترکیبی از هنر عکاسی و موسیقی و ادبیات رو برای ثبت جشن شروع یه زندگی به کار می برید!

     - یه جورایی :)))) 

درمورد لوکیشن آتلیه ازشون سوال کردم که گفتن من هیچ جای ثابتی به عنوان لوکیشن ندارم! بسته به سلیقه و نظر عروس دامادها با لوکیشن های مختلف قرارداد می بندم، قم، تهران، روستاهای اطراف قم، شمال و حتی ترکیه.

 معتقد بود برای هیچ دو زوجی نمیشه داستان یک شکلی برای کلیپ و آلبومشون در نظر گرفت. وقتی درمورد ایده هاش برای عکاسی حرف میزد دیگه اصلا ازش سوال نکردم چون خودش خیلی راحت همه چیز رو درمورد نحوه ی کارش می گفت. خیلی برام جالب بود که می گفت به نظر من عروس و داماد قرار نیست یه شب ژست بگیرن و ما ازشون عکس و فیلم بگیریم. باید خودشون باشن! دوست داره از دوست داشتن عروس و داماد عکس بگیره و می گفت هر آدمی یه زاویه ای از خودش رو دوست داره. نباید مجبورش کرد که اونطوری که من میگم جلوی دوربین باشه چون سوژه باید با عکاسش راحت باشه. در اینصورت عکاس می تونه احساسات و لحظه های تکرار نشدنی رو از حضورشون تو مراسمشون ثبت کنه. برای همینم می گفت تجهیزات اهمیت زیادی تو گرفتن عکس خوب نداره و نگاه عکاس مهمه و خودش هم اصلا تجهیزاتش رو معرفی نکرد. ولی یکی از بهترین برند های دوربینی که میشناختم رو توی دفترشون دیدم: HASSELBLAD !!!

آقای دلشاد ادامه داد که واسه تمام مراسم ها دو تا دوربین همزمان تو قسمت آقایون و دوتا هم تو قسمت خانوم ها فیلمبرداری میکنن. کار ویرایش (edit) عکس ها رو هم با کمک یه شرکت تخصصی تو تهران که مجوز وزارت ارشاد رو هم داره انجام میدن. خیلی واسم جالب بود که با وجود تعداد زیاد مشتری ها و این گستردگی کارها، چطور کار عروس دوماد ها انقدر منظم پیش میره و مشکلی پیش نمیاد، که ایشون توضیح دادن که خودشون شخصا همه کارهای مشتری ها رو مدیریت می کنن و با استفاده از فرم های دقیقی که طراحی کردن تمام جزئیات مربوط به یک مراسم رو ثبت میکنن تا همه چیز به نحو احسن پیش بره.

خانومشون، "مریم فدایی"(خانم دلشاد) عکاسی رو پیش آقای دلشاد آموزش دیدن و در واقع کار مهم عکاسی عروس و بخش خانوم ها رو ایشون انجام میدن. موقعی که من اونجا بودم ایشون مشغول کار بود وخیلی فرصت نشد باهم صحبت کنیم اما انرژی و ذوق و شوقی که حین کار داشت خیلی جالب بود و بنظرم خودش بهترین معرفی و رزومه ست براش.

     - می تونید یه باری که از دیدن نتیجه ی کارتون خیلی خیلی ذوق کردید، برام بگید؟

     - بله! یه بار یکی از دوستان یه کلیپ عروسی نشونم داد که گفت مال عروسی یکی از بستگانشونه و یه رقم خیلی سنگین گفت که براش یه آتلیه تو ترکیه هزینه کرده.

     - خب؟

     - کلیپ رو که نگاه کردم دیدم کار آتلیه ی خودمونه. مشتری انقدر کار ما رو خوب و با کیفیت دیده که نخواسته بگه این کار یه آتلیه تو قمه و حتی قیمت رو هم نزدیک سه برابر اون چیزی که به ما پرداخت کرده بود گفته و همه هم باور کردن که قیمت این کار انقدره!

     - پس کارتون انقدرا هم گرون نیست!

     - نه اصلا نمیگم که کار ما ارزون و کم هزینه س ولی خب ما همیشه اول به مشتری هامون میگیم که هزینه رو متناسب با کیفیت می گیریم و خب خیلی وقتا هم مثل همین موردی که تعریف کردم حتی خیلی با ارزش تر از هزینه ای که گرفتیم به نظر میاد.

 

درنهایت فکر می کنم، کار حرفه ای و هنری ضمن احترام به سلیقه ی مشتری و با قیمت متناسب با کیفیت، خلاصه ترین تعریفی باشه که تو مصاحبه با مدیریت و پرسنل بِل بهش رسیدم. و باید بگم که آتلیه ی بلِ آقای دلشاد گزینه ی مناسبی برای عروس دامادهایی که دنبال عکاسی حرفه ای و کار غیر تکراری و با ظرافت های زیاد برای ثبت لحظات جشنشون هستن، به نظر میرسه.

توجه: مرورگر شما پشتیبانی نمی شود. لطفا برای استفاده از سایت از مرورگرهای به روز مثل chrome یا firefox استفاده کنید.