3386 بازدید1395/4/9

انگشتر نامزدی بسیار زیبا و منحصربفرد

انگشتر نامزدی بسیار زیبا و منحصربفرد

خرید انگشتر نامزدی از مرسوم ترین خرید ها است که از طرف داماد به عروس هدیه می شود و به همین دلیل انتخاب انگشتر نامزدی بسیار زیبا و منحصربفرد اهمیت زیادی دارد. در ایران مرسوم است پس از اینکه مراحل آشنایی دختر و پسر به اتمام رسید و هر دو با یکدیگر به تفاهم رسیدند ،از طرف خانواده داماد انگشتری به عنوان نشان یا نامزدی به دختر اعطا می گردد که بعضی از خانواده ها این انگشتر را با سلیقه خود برای عروس خانم می خرند و بعضی ها هم اجازه انتخاب آن را به عروس خانم می دهند.

اگر حق انتخاب آن را داشتید بهتر است ابتدا تصمیم بگیرید که چه نوع حلقه ازدواجی  را می پسندید.
اگر جز آن دسته از افرادی هستید که  حلقه  ست و ساده را برای عروسی تان می پسندید ، پیشنهاد می کنیم انگشتر نامزدیتان را کمی پرنگین تر انتخاب کنید.

اما اگر جز افرادی هستید که حلقه های پرنگین را برای عروسیتان می پسندید بهتر است که انگشتر نامزدی خود را کاملا ساده و طوری انتخاب کنید که بتوانید در آینده از آن به جای حلقه ازدواج خود استفاده کنید چون حلقه های پرنگین را نمی توان همیشه بدست داشت و پس از مدتی نگین های آن کدر و رنگ آن عوض می شود و جلوه ی اولیه آن از بین می رود. برای خرید حلقه های ست می توانید از ست هایی که حلقه عروس از طلا و حلقه داماد از پلاتین باشد هم استفاده نمائید.

مزد ساخت
مبناي مزد ساخت طلا و جواهر براساس طرح آن تعيين مي شود. طلاهايي که با ماشين و در تيراژ بالا ساخته مي شوند مزد ساخت پايين تر و آن هايي که کار دست و محدود تر است، مزد ساخت بالاتري دارند اما به اين معني نيست که تمام طلاهاي ساخت ماشين کم اجرت هستند بلکه پيچيدگي طرح و نوع سوار شدن سنگ ها روي بالا بردن هزينه اجرت تاثير مي گذارد. معمولا افرادي که به طلا تنها به عنوان خريد سرمايه نگاه نمي کنند و جنبه تک بودن و زيبايي آن براي شان حائز اهميت است، براي داشتن يک طرح منحصر به فرد، حاضرند براي ساخت آن هر هزينه اي را بپردازند.

سايز مناسب
هرگز انگشتر تنگ دستتان نکنيد، زيرا به مرور زمان روي فرم انگشتتان تاثير بدي مي گذارد. لازم است سايز کاملا مناسب خود را انتخاب کنيد و اگر از نمونه اي خوشتان آمد که سايزش مناسب شما نبود، تسليم ميل و خواسته ي خود نشويد!
سعي کنيد سايز مناسبتان را پيدا کنيد و در غير اين صورت، آن را با مدل ديگري عوض کنيد.

طلايي که طلايي نيست
درست است که نخستين تصويري که از طلا به ذهن مان مي رسد زرد يا سفيد است اما در واقع طلا با يک سري فرايندهاي شيميايي و ترکيب با ساير فلزها و عمليات آبکاري درهر رنگي (قرمز، مشکي، زرد، صورتي، سبز و… ) مي تواند باشد. براي مثال طلاي قرمز از ترکيب آلياژ مس، طلاي سفيد از ترکيب پلاديوم يا نقره به دست مي آيد و از اينديم براي آبي کردن طلا استفاده مي شود. در واقع تنوع رنگي زياد طلا غير از طرح و مدل يکي از راهکارهاي رونق بخشيدن به اين صنعت شده است. بعضي از فروشندگان طلاي سفيد را هنگام فروش گران تر مي فروشند اما ارزان تر از طلاي زرد مي خرند. هرچند طلاي زرد موقع آب کردن مرغوب تر است اما اين اختلاف بسيار ناچيز است و بايد بدانيد که چنين قانوني وجود ندارد.

پرطرفدارترين ها
صابون مد به تن صنعت طلا و جواهر هم خورده و همواره شاهد طراحي هاي جديد از طراحان اين صنعت هستيم. بر خلاف سال هاي گذشته که طلاي سفيد خيلي مورد توجه بود، امسال طراحان صنعت طلا و جواهر به دليل رونق بخشيدن به اين صنعت و ايجاد تنوع بيشتر از رنگ زرد و رز گلد در طراحي هاي خود استفاده کرده اند و براي خانم هايي که پيرو مد روز هستند خريد اين رنگ ها بيشتر از طلاي سفيد توصيه مي شود. استفاده از طلا روي چرم و استفاده از سنگ هاي مصنوعي هم يکي از راه هايي است که علاوه بر ايجاد سبک، به علاقه مندان طلا اين امکان را مي دهد با بودجه اي که در اختيار دارند يک طلاي به روز و مناسب براي خودشان يا براي هديه دادن تهيه کنند.
نـظــرات (0 نظر) line
شماهم می توانید در این مورد نظر دهید