3447 بازدید1395/3/3

افسردگی بعد از عروسی و روش های مقابله با آن

افسردگی بعد از عروسی و روش های مقابله با آن

افسردگی بعد از عروسی ، حالتی است که بیشتر گریبانگیر عروس خانم های جوان می شود و مردان کمتر با این مسئله روبرو می شوند. البته افسردگی بعد از عروسی یک بیماری بالینی نیست. این حالت پس از اتمام هیجانات دوران نامزدی و دوندگی های قبل از جشن به سراغ زوجهای جوان می آید آنهم درست در زمانی که آنها رسما زندگی مشترک خود را آغاز کرده اند.

درواقع افراد برای تشکیل زندگی مشترک و اصطلاحا " سرو سامان گرفتن" ازدواج می کنند تا دنیای بهتری برای خودشان بسازند. شاید بتوان این وضعیت را به دست اندرکاران یک نمایش تئاتر تشبیه کرد که شروع به ساخت یک نمایش جدید می کنند. سعی می کنید همه چیز به بهترین شکل ممکن انجام شود. برای رسیدن به " روز بزرگ زندگی تان " انرژی ، وقت و هزینه صرف می کنید و خلاقیت به خرج می دهید. برنامه ریزی می کنید ، انتخاب می کنید ، اطلاعات جمع آوری می کنید و خلاصه شور و هیجان خاصی بر زندگی شما حاکم می شود. و فردای آن روز همه چیز به شکلی ناگهانی تمام می شود!

تحقیقات نشان می دهد زوج هایی که به شکل جدی و دقیق برنامه ریزی جشن و مراسم خود را انجام می دهند و زمان و انرژی زیادی را صرف سازماندهی و اجرای جشن خود می کنند، بعد از آن به شکل ناخودآگاه تمایل دارند که مسایل دیگری را نیز سازماندهی و برنامه ریزی کنند. در واقع ذهن آنها تبدیل به یک ذهن برنامه ریز می شود. اگر این احساس و انرژی ( میل به مدیریت و برنامه ریزی ) نادیده گرفته شود ، تبدیل به نوعی افسردگی می شود. اما می توان از این موضوع به نحو مثبت استفاده کرد.

برای ازبین بردن این نوع افسردگی می بایست فعالیت هایی را انجام دهید که نیاز به سازماندهی ، برنامه ریزی ، مدیریت و خلاقیت داشته باشد. در اینجا چند نمونه از این فعالیت ها را ذکر می کنیم.

نوشتن یک کتاب در باره برنامه ریزی عروسی

شما تجربیات زیادی در برنامه ریزی مراسم و جشن ازدواج دارید. چرا تجربیات مفید خود را به صورت یک کتاب منتشر نمی کنید؟ این کار علاوه بر اینکه می تواند برای شما جذاب باشد ، ممکن است برای شما سودآوری هم داشته باشد: شاید کتاب شما پر فروش شد.

یک وبلاگ درباره برنامه ریزی جشن ازدواج و ایده های خود راه اندازی کنید

اگر زیاد اهل نوشتن کتاب نیستید ، وبلاگ می تواند جایگزین خوبی باشد. بدون هیچ هزینه ای می توانید یک وبلاگ در اینترنت راه اندازی کنید و تجربیات و ایده های خود را در این باره به اشتراک بگذارید تا دیگران نیز استفاده کنند.

مهمانی های کوچک برگزار کنید

ترتیب دادن چند مهمانی کوچک علاوه بر اینکه می تواند شما را سرگرم کند ، می تواند هیجان و شوراشتیاق تهیه و تدارک یک جشن را در شما تداعی کند و میل به برنامه ریزی را در شما ارضا نماید. امتحان کنید!

شروع به یادگیری یک چیز جدید کنید

یادگیری یک زبان جدید ، یک ساز موسیقی و یا یک حرفه جدید می تواند شما را حسابی سرگرم کند و شور و هیجان شما را در مسیر درستی هدایت نماید.

مراقبه و مدیتیشن

مراقبه و مدیتیشن به شما کمک می کند که به گنجینه سکون و سکوت دست پیدا کنید و رودخانه خروشان درون خود را آرام نمایید.


آنچه مسلم است شما می بایست هیجان و شور و حال ماههای نزدیک به عروسی خود را بعد از برگزاری مراسم به مسیر درستی هدایت کنید تا تبدیل به یک نوع افسردگی نشود. روش های بالا می توانند شما را در این راه یاری کنند.
نـظــرات (0 نظر) line
شماهم می توانید در این مورد نظر دهید