296 بازدید1398/1/5

حواستان به دونفره تان باشد!

حواستان به دونفره تان باشد!

یکی از مشکلاتی که بسیاری از زوجین با آن مواجهند بحران دو نفره شدن مجدد است.

در واقع همسران با بچه دار شدن و تغییر رویه زندگی، گاه آنقدر سرگرم بچه می شوند که خودشان و همسرشان را از یاد می برند.

اولین نکته آن است که با وجود داشتن یک یا چند فرزند، خودتان را فراموش نکنید. ابتدا به یاد داشته باشید که حتی اگر قرار است برای فرزندتان والدی خوب باشید؛ بهتر است که روح خودتان را تقویت کنید. به تفریح و سرگرمی و ورزش و تغذیه خودتان اهمیت دهید. هموراه به یاد داشته باشید که برای داشتن فرزند سالم، ابتدا شما باید (پدر یا مادر) سالم باشید.

دومین نکته رسیدگی به زندگی دو نفره است. یکی از مشکلات اغلب زوج ها آن است که به محض بچه دار شدن، زندگی دونفره را فراموش می کنند. درست است که حضور بچه روابط را تا حدی تحت شعاع قرار می دهد اما نباید زندگی دو نفره شما را از بین ببرد.

بلکه مراقب باشید ربطه جنسیتان را حذف نکنید به این بهانه که بچه داریم ...  

دقت کنید که زمان های گفتگو با همسرتان را داشته باشید، حتما هر روز زمانی را با او به گفتگو بپردازید.

نکته ای که اغلب همسران در دامش می افتند آن است که گفتگو می کنند اما در ارتباط با مسائل فرزند یا فرزندان.

اگر با همسرتان گفتگو می کنید توجه کنید زمانی را به خودتان اختصاص دهید فارغ از صحبت در مورد بچه و مشکلاتش و ... از خودتان و از همسرتان بگویید. حتی گاهی با هم خاطراتتان را مرور کنید.

یکی از مواردی که می تواند به زندگی شما کمک کند خلوت های دو نفره است. با هم دو نفره فیلم ببینید. در واقع زمانی که بچه ها در خانه نیستند یا خواب هستند را انتخاب کرده و با هم به تماشای فیلم بنشینید.

گاهی با هم به رستوران، کافی شاپ و تئاتر و حتی خرید و ... بروید. اغلب برای مادران سخت است که بدون فرزند بیرون بروند (به اصطلاح خوش بگذانند) اما حتم داشته باشید که این فرزند دلبند، در جشن تولد و عروسی و ... (مربوط به دوستانش) بدون شما شرکت خواهد داشت.

تمام این ها را گفتم تا حواستان به دو نفره تان جمع باشد.

مبادا از دو نفره ها غافل شوید، که کمترین ضررش، بحران رفتن فرزندان است.

بالاخره روزی فرزندان از خانه پدر و مادر می روند. آن روز شما می مانید و همسرتان، دیگر مانند جوانی شور و نشاط تفریح و سرگرمی را ندارید و احتمالا غصه بخورید که چرا در آن زمان به دنبال تفریح نبودید. البته بدتر از همه ی این موارد، اختلافات این دوران است.

زمانی که فرزندان از خانه می روند، زن و شوهر هیچ موضوعی برای گفتگو با هم ندارند، گویی همه ی موضوعات گفتگو از خانه رفته اند، اینجاست که اختلافات و سردی ها شروع می شوند.

اگر نکاتی را که در ابتدا ذکر کردم، رعایت کنید امید است که این سردی و بحران را در آینده تجربه نکنید.

 

منبع: کانال تلگرامی روانشناسی علمی @psychologist_samane
نـظــرات (0 نظر) line
شماهم می توانید در این مورد نظر دهید