210 بازدید1397/6/3

آرایش صورت در 4 دقیقه!

آرایش صورت در 4 دقیقه!

شاید برای شما هم پیش آمده که برای آموزش آرایش صورت به همه جور فیلم و مطلب مراجعه کرده باشید و با توجه به حجم زیاد مطالب و تکنیک های متداول دچار سرگردانی شدید. بر آن شدیم که بر اساس تجربیات و آموخته های خود و با کمک گروه آموزشی سالن زیبایی هرمینه مطالبی را خدمت شما عزیزان گرامی ارائه نماییم. نمونه کارهای سالن زیبایی هرمینه را می توانید از طریق جستجو در گوگل یا وب سایت این سالن مشاهده کنید.

اجازه بدید آموزش اول را از دختر خانم هایی شروع کنیم که به  تازگی وارد سنی شده اند که می خواهند در زیبایی با سایر خانم ها رقابت کنند. - البته بیشتر آنها تقریبا در این زمینه خبره اند! ولی اشاره به آن خالی از لطف نیست-

 

آموزش آرایش صورت 4 دقیقه ای برای مبتدی ها

اول از همه برویم سراغ لوازم آرایش مورد نیاز:

  1. رژ لب
  2. مداد ابرو
  3. خط چشم
  4. رژ گونه
  5. کانسیلر و کرم پودر( برای زیر سازی پوست برای مخفی کردن جوش های جوانی) سعی کنید بر اساس رنگ پوستتون انتخاب کنید

حتی اگر مبتدی هم نیستید پیشنهاد می کنم از آرایش ملایم و ساده ای استفاده نمایید چون علاوه بر شیک بودن، زیبایی طبیعی تری را برای شما ایجاد می کند.

آرایش پوست

مقداری از کرم پودر را با برس یا پد به بخش هایی از صورت که نیاز به بازسازی و یک دست شدن دارند  بزنید. دقت کنید از کرم پودر به طور یکنواخت روی پوست استفاده کنید. بهترین روش ضربه ای برس می باشد. در آخر اگر پوست صورت شما لک، جوش، آکنه دارد روی آن کانسیلر استفاده کنید.

رژگونه

رژگونه باعث جلوه شادابی و نشاط صورت می شود البته باید در استفاده بیش از حد آن نیز اجتناب کرد.

رژلب

در انتخاب رنگ رژ لب، دستتان تا حدودی که هارمونی رنگ ها را رعایت کنید باز است. البته معمولا رنگ صورتی برای شما مناسب تر است. همچنین می توان صورتی تیره را بر روی گونه و صورتی روشن را برای لب ها استفاده کرد.

ابرو

برای داشتن ابرو های زیبا لازم نیست ابرو ها را بسیار پررنگ و حالت دار آرایش کرد فقط کسانی که ابرو های کم پشت و بد حالت دارند نیاز به کشیدن ابرو دارند. حتی می توان از مداد ابرو به منظور تیره کردن تارهای ابرو و پرکردن فضاهای خالی استفاده کرد.

خط چشم

می رسیم به کشیدن خط چشم؛ برای مبتدی ها توصیه می کنم یک خط نازک و ساده بر پلک های بالا در امتداد مژه ها بکشید.

اصلا نگران این موضوع نباشد با تکرار مکرر می توانید متبهر شوید. از خطوط نازک شروع و کم کم گوشه های خارجی را پر رنگ تر نمایید. البته دقت کنید که هردو چشم قرینه باشند.

خوبیِ این آرایش سادگی و راحتی آن است و بیشتر از 4 دقیقه طول نمی کشد. به نظر بیشتر مردم آرایش ملایم زیبا تر و طبیعی تر از آرایش غلیظ و مصنوعی می باشد. اگر دقت کرده باشید عروس های خارجی و مشهور هم بیشتر از همین رویه استفاده می کنند.

 

تکنیک صحیح آرایش صورت

آرایش درست صورت طبق اصول خاص و دقیقی صورت می گیرد. اصل آن بر مبنای شکل هندسی صورت کلاس بندی می شود. رعایت این قواعد زیبایی صورت شما را به ارمغان می آورد. در عصر تازه و به مرور زمان و پیشرفت متدهای آرایش تحول عظیمی در این حرفه شگل گرفته و تکنیک های جدید آرایشی می توانند با هنرمندی و زیرکی جزئیات مختصری از اصول اولیه را تغییر داده و نتیجه های مطلوب تری را به ارمغان آورد.

 

تشخیص خطوط کلیدی آرایش مناسب صورت

آرایش مناسب صورت نیازمند شناخت کافی و همه جانبه اجزای تشکیل دهنده صورت که همان فراز و فرودهای آن است، می باشد.

در صورت تمامی افراد استخوان و ماهیچه هایی وجود دارد که شناخت چگونگی زیباسازی آن ها به ما در آرایش زیرکانه کمک بسزایی می کند. توجه داشته باشید که این آموزش و آنچه در ادامه مطالعه خواهید کرد بر محور خودآرایی متمرکز گردیده است و بدیهی است که انتخاب یک سالن زیبایی برای مراسم و مهمانی های ویژه جزء جدایی ناپذیری از برنامه ریزی های یک خانم خواهد بود. برای انتخاب بهترین آرایشگاه در تهران یا انتخاب بهترین آرایشگاه عروس در کرج یا سایر شهرستان ها می توانید به راحتی با مقایسه نمونه کارهای چند سالن اصلی گزینه همسو با سلیقه خود را پیدا کنید.

 

7مرحله اصلی در آرایش مناسب چهره

 

مرحله 1 -پاکسازی پوست

با یک شیرپاک کن تمام آرایش قبلی صورت خود را پاک کنید و در آینه به دقت به چهره خود نگاه کنید. فرم پیشانی، صورت ،مدل ابرو ها، را با دقت بررسی نمایید. حالت چشمهایتان را در قاب ابرو ها در نظر بگیرید.

مرحله 2- یافتن رنگ های هماهنگ و متناسب

باید بررسی کنید به کار بردن چه رنگ هایی در چهره شما بیشترین هماهنگی و زیبایی را ایجاد می کند. سعی کنید بدون صرف نظر از مد ها و سبک های روز با توصیه های اطرافیان رنگ مناسب با سن و رنگ پوست خود را انتخاب کنید.

مرحله 3- ابروها

ابرو ها قاب کلی چشم های شما است. ابرو های شما تحت هر شرایطی پرپشت یا کم پشت، تتو شده یا طبیعی و ... باشد، بهتر است در احیا و حفظ مو های ابرو هایتان به فکر باشید. داروخانه ها انواع روغن های تقویت کننده و محرک رویش مو را ارائه می کنند و می توانید به منظور پرپشتی از آن استفاده کنید.

مرحله 4- استخوان زیر ابروها

این بخش از صورت از مهمترین اجزای چهره هر شخص است. با اصلاح فرم ابرو های شما، استخوان برجسته پلک ها آماده یک آرایش شکیل و زیرکانه خواهد بود که با استفاده اندک از سایه روشن در این نواحی می شود به عنوان یک آرایش کامل چشم روی آن حساب کرد.

مرحله 5- خط گونه ها

از دلربا ترین خطوط چهره هر شخص خط گونه هایش است. روش های صحیح پررنگ نشان دادن این خطوط به شکل طبیعی را یاد بگیرید.

مرحله 6- فک و چانه خوش خوش فرم

تکنیک سایه روشن بر فک و چانه می تواند بدون اینکه شما آرایش قابل توجهی داشته باشید نظرات را به سمت شما خیره کند.

مرحله 7- انتخاب رنگ رژلب

اوج سلیقه هر فرد انتخاب رنگ رژ لب است. حالت طبیعی لب ها رو حفظ کرده و تنها به اصلاح جزئی فرم لب هایتان  بپردازید. به تازگی تزریق ژل و اعمال جراحی در لب ها مرسوم شده که پس از مدتی می تواند بر سلامت لب هایتان تاثیر منفی بگذارد.
نـظــرات (0 نظر) line
شماهم می توانید در این مورد نظر دهید