497 بازدید1397/4/7

یک زوج موفق چه کارهایی را انجام نمی دهند!

یک زوج موفق چه کارهایی را انجام نمی دهند!

افشاگر نيستند

صحبت کردن در مورد همسر با دوستان و آشنایان، تنها دردسرساز است و جز افشاى مسائل خصوصى شما براى ديگران پيامدى ندارد. ممكن است شما و همسرتان بالاخره به تفاهم برسيد و اصلا مسئله پيش آمده را فراموش كنيد، اما هرگز آن تصويرى كه شما از همسرتان در حين ناراحتى براى ديگران ساخته ايد از ذهنشان پاك نخواهد شد. اصولا نباید پشت سر کسی صحبت کرد مخصوصا در مورد همسر خود.

 

 مقايسه نمى كنند

زوجهای موفق به رابطه خود ایمان دارند. آنها راه زندگی خود را بر اساس اهداف و خواسته هاى مشتركشان طی می کنند، و برای حرکت های بزرگتر خود را آماده می کنند. مقدار مشخصی از زمان را با هم می گذرانند و نه خود را با زوج های دیگر مقایسه می کنند و نه سخنان دیگران برایشان مهم است.

 

 سرزنشگر نيستند

زوج هایی که همیشه همدیگر را سرزنش می کنند، در نهایت به دليل شكستن عزت نفس و اعتماد يكديگر، به سقوط و جدایی می رسند. زوج ها باید نقاط ضعف و قوت هم را بشناسند و به رشد و بهبود يكديگر كمك كنند و در برابر سايرين مثل جامه اى زيبا و برازنده، عيوب هم را بپوشانند.

 

به دنبال فرد بى عيب و نقص نيستند

هر کسی ضعف هایی دارد؛ هيچ انسانى حتى خودش را هم صد درصد تأييد نمى كند و زوج هاى موفق اين را مى دانند كه انتظار شريكى بى هيچ ضعف و خطايى، باطل و بيهوده است. يادتان باشد حتى بعضى از ايرادهاى جزئى با گذشت زمان  شيرين و خاطره انگيز مى شوند "هميشه عادت داشت صورتش را با پيراهن من خشك كند؛ كاش ميدانستم كه چقدر عطر لباسم را دوست دارد،.".

 

كنترل گر نيستند

زوج های موفق با هم در ارتباط هستند، آنها قادرند در مورد دغدغه هایشان بدون ترس بحث کنند؛ پيش از آنكه همسر باشند، بهترين دوست هم هستند.

 

اهل گله و شكايت نيستند

مدام گلایه نمی کنند و خانه را به يك پادگان نظامى و يا اتاق بازجويى تبديل نمى كنند. با روش هاى نقد صحيح آشنا هستند و در صورت لزوم، درست انتقاد مى كنند.

سختگير نيستند

اگر شریک زندگی شما ديرهنگام با لباس هاى كارش به خانه آمده و روى كاناپه خوابش برده است؛ خستگى اش را درك كنيد و شبهايى كه مى دانيد كارش طولانى ست، آن كاناپه را با يك ملحفه مناسب آماده كنيد. زوج های موفق نمايش هاى اشرافى بازى نمى كنند؛ آنها تلخى ها را مى شناسند و زندگى را براى هم شيرين مى كنند.
نـظــرات (0 نظر) line
شماهم می توانید در این مورد نظر دهید