1341 بازدید1397/1/15

نکاتی درمورد انتخاب آتلیه ی عروس

نکاتی درمورد انتخاب آتلیه ی عروس

بی شک مراسم عروسی یکی از به یاد ماندنی ترین و شاید مهم ترین روز در زندگی هر فرد است. از این رو حساسیت های زیادی برای برگزاری هرچه با شکوه تر این مراسم از سوی عروس و داماد های عزیز وجود خواهد داشت. انتخاب یک آتلیه عروس مناسب نیز می تواند یکی از دغدغه های مهم و اساسی عروس و داماد باشد. از این رو بر آن شدیم که مطلبی را در مورد انتخاب یک آتلیه عروس مناسب با شما عزیزان در میان بگذاریم .

در ذیل به نکاتی اشاره خواهیم نمود که می تواند شما را در انتخاب یک آتلیه مناسب راهنمایی نماید. البته به این نکته نیز اشاره می نمائیم که سلیقه ی شخصی عروس و داماد نیز در انتخاب یک آتلیه ی مناسب، می تواند بسیار حائز اهمیت باشد و نکات ذیل جنبه ی کلی را برای انتخاب یک آتلیه عروس مناسب در نظر می گیرد:

تحصیلات مرتبط

از آنجایی که امروزه برای داشتن هر فعالیتی نیاز به دانش مرتبط می باشد، بدون شک هنر فیلمبرداری و عکاسی نیز از این قاعده مستثنی نیست. در گذشته ای نه چندان دور افراد شاغل در یک آتلیه، بدون داشتن تحصیلات مرتبط کار خود را در آنجا آغاز می نمودند و به مرور زمان و کسب مهارت لازم به عکاسی و فیلمبرداری از عروس و داماد می پرداختند. اما در حال حاضر تقریبا اکثر آتلیه ها در انتخاب افراد مجموعه ی خود وسواس بیشتری به خرج می دهند و حتی المقدور از فارغ التحصیلان رشته های مختلف هنر استفاده می نمایند. بنابراین پیشنهاد می کنیم که در حوزه هنر عکاسی نیز به سراغ افرادی برویم که دارای تحصیلات مرتبط هستند.

تجربه کاری

اگرچه داشتن تحصیلات آکادمیک در رشته ی عکاسی و فیلمبرداری بسیار حائز اهمیت است، اما به جرأت می توان گفت که در مورد عکاسی و فیلمبرداری عروسی، تجربه کاری یکی از مهم ترین فاکتورها به حساب می آید.

فارغ التحصیلان در رشته ی عکاسی، به راحتی نمی توانند مستقیما(و بدون داشتن پیشینه) تمرکز خود را بر روی عکاسی از عروس و داماد بگذارند. این کار نیازمند تجربه ی چندین ساله در این حوزه است. علاوه بر این، در کشور عزیز ما ایران به دلیل داشتن آداب و رسوم دیرینه و کهن، نوع برگزاری مراسم عروسی بسیار متفاوت تر از آن چیزی است که در دنیا مرسوم است و آتلیه ای که قرار است کار ثبت و ضبط این لحظات را بر عهده بگیرد، باید دارای تجربه ی بسیار زیادی در این حوزه باشد. از این رو به شما پیشنهاد می کنیم که در انتخاب آتلیه فاکتور تجربه کاری را حتما لحاظ نمائید.

خلاقیت هنری

بسیاری از عروس و دامادهای عزیز، هنگام مشاهده ی نمونه کارها، ممکن است با این مسئله مواجه شوند که سبک عکاسی و فیلمبرداری آتلیه ها شبیه به یکدیگر است. این مسئله به دلیل عدم داشتن سناریو و خلاقیت هنری به وجود می آید. مطمئنا در این شرایط آتلیه ای حرف اول را می زند که خلاقیت بیشتری داشته باشد.

تجهیزات بروز

در اثر پیشرفت روز افزون در عرصه ی تکنولوژی، آتلیه و لوازم و تجهیزات آن نیز به صورت مستمر دستخوش تغییر قرار می گیرد و به روز می شود. یک آتلیه موفق از تجهیزات، لوازم و تکنولوژی کارآمد و بروز استفاده می نماید. با داشتن اندکی اطلاعات و همچنین با دیدن کیفیت نمونه کارهای یک آتلیه، می توانید تجهیزات آتلیه را مورد بررسی کمی و کیفی قرار دهید.

اخلاق حرفه ای

در روز مراسم عروسی، ممکن است استرس های بسیار زیادی به عروس و داماد عزیز وارد شود. این استرس می تواند ناشی از مسائلی از قبیل: هماهنگی بین تشریفات و برگزارکننده ی مراسم با آتلیه و یا گروه موزیک، اطمینان از عملکرد صحیح تشریفات، بدقولی نکردن آرایشگاه و گلفروشی و ... باشد. از آنجایی که عروس و داماد بیشترین ساعات روز عروسی خود را همراه تیم عکاسی و فیلمبرداری می گذرانند، رعایت اخلاق حرفه ای از سوی کارکنان آتلیه، می تواند از استرس های وارد آمده به عروس و داماد بکاهد. طبیعتا هر چه از میزان استرس عروس و داماد کاسته شود، نتیجه ی مطلوب آن در عکس ها و فیلم های عروس و داماد نمایان خواهد شد. با بررسی دقیق یک آتلیه و همچنین پرس و جو از مشتریان قبلی آتلیه، می توان به راحتی به این نکته پی برد که افراد و کارکنان آن استودیو دارای رفتار حرفه ای هستند یا خیر؟

جدی بودن در کار

یکی از مهم ترین نکات در روز مراسم عروسی توجه به زمان محدود برای عکاسی و فیلمبرداری است. جدی بودن در کار و مدیریت در زمان می تواند بهترین بازده را برای عروس و داماد عزیز داشته باشد.

قیمت مناسب

یکی از مهم ترین مسائل در انتخاب آتلیه عروس و داماد، توجه به قیمت آن است. عروس و داماد گرامی هنگام انتخاب آتلیه بایستی توجه داشته باشند که قیمت آتلیه باید دقیقا متناسب با نوع کاری باشد که به عروس و داماد ارائه می شود. عروس و داماد بایستی در جریان تمامی هزینه ها قرار بگیرند. ممکن است هزینه ی بالای یک آتلیه برای برخی از عروس و دامادها اهمیتی نداشته باشد، اما باید توجه داشت که ممکن است برخی از آتلیه ها علاوه بر قیمت گزاف، فیلم و عکس چندان مطلوبی را به مشتری خود تحویل ندهند. قیمت پایین یک آتلیه نیز بدون شک ناشی از افت کیفیت یک آتلیه است. در نتیجه قیمت منطقی و معقولِ یک آتلیه یکی از مهم ترین فاکتورهایی است که عروس و داماد باید به آن توجه داشته باشند.
نـظــرات (0 نظر) line
شماهم می توانید در این مورد نظر دهید