2243 بازدید1396/10/24

نکاتی برای انتخاب آتلیه ی مناسب

نکاتی برای انتخاب آتلیه ی مناسب

جمله ای که از زبان تعداد بالایی از نوعروس ها شنیده می شود این موضوع است که عکس و فیلم عروسی از مهم ترین مواردی است که یادآوری کننده خاطرات عروسی می باشد. عکس های عروسی می توانند یادآوری کننده خاطرات خوب عروسی شما بعد از گذشت ماه ها و حتی سال ها باشند. عکس های عروسی می توانند جذابیت خاصی برای شما و دوستان نزدیک و حتی کسانی داشته باشند که مستقیما در مراسم عروسی شما حضور نداشته اند. این عکس ها برای کودکان عروس و داماد نیز می تواند جذابیت فوق العاده ای داشته باشد.

موضوع عکس و عکاس باید از مدتی قبل از مراسم عروسی مورد بررسی قرار گیرد و آتلیه عکاسی که شاخص های مدنظر ما را  داشته باشد برای اجرای عکاسی در مراسم عروسی مورد انتخاب قرار گیرد. در این مقاله ما راهکارهایی را با هدف انتخاب بهترین آتلیه های عکاسی و همچنین آتلیه کودک به شما معرفی می کنیم.

نکته ی اول که بایستی مورد توجه قرار بگیرد تطبیق سلیقه آتلیه عکاسی با سلیقه شما می باشد، زیرا هر عکاس سلیقه خاصی دارد و به شکل خاصی به انجام عکاسی می پردازد. در هنگام بازدید از آتلیه های عکاسی و آتلیه کودک در تهران و دیگر شهرستان ها به نحوه ی نورپردازی، کیفیت و همچنین مقدار شارپ عکس های به نمایش گذاشته شده و ژست عکس ها توجه خاص بفرمایید. بررسی و دریافت اطلاعات فنی در حوزه ی دوربین و فلاش ها و تجهیزات مورد استفاده برای انجام عکاسی نیز از ضروریاتی است که در انتخاب آتلیه بایستی مورد توجه قرار بگیرد.

یکی دیگر از شاخص هایی که از اهمیت بالایی در انتخاب آتلیه موثر است هزینه اعلام شده از جانب آن می باشد. زیرا هزینه های اعلام شده از جانب آتلیه به ویژه با هدف فیلم برداری مراسم متغیر است و به عواملی از جمله کیفیت دوربین های به کار گرفته شده و تعداد دوربین هایی که مورد کاربرد قرار می گیرد وابستگی دارد.

همچنین به عروس و دامادها پیشنهاد می گردد که بعد از اینکه صاحب فرزند شدند برای ثبت خاطرات زیبا از نوزاد خود از آتلیه کودک استفاده نمایند زیرا آتلیه های کودک امروزه از بهترین امکانات و جدیدترین شیوه ها برای انجام عکاسی استفاده می نمایند. امروزه آتلیه های کودک علاوه بر امکانات ابتدایی از امکانات پیشرفته بسیاری برای ارتقای کیفیت عکس و فیلم ها استفاده می کنند.